Czyraki nosa i wargi górnej

Czyrak w nosie powstaje z tych samych powodów jak i w innych miejscach na ciele. Do zakażenia na skórze dochodzi poprzez zakażenie gruczołów lub mieszków włosowych. Naciek zapalny w przedsionku nosa rozwija się bardzo szybko, boleśnie oraz powstaje zaczerwienienie oraz obrzęk.

Przy dojrzewaniu tzw czopa na szczycie czyraka może pojawić się stan zapalny ogólno ustrojowy oraz podwyższona temperatura.

Uwaga!

Zakażenie takie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ łatwo i szybko może przenieść się  do ośrodkowego układy nerwowego, wywołując zapalenie opon mózgowych. Przy skłonnościach do czyraków w obrębie twarzy należy poświecić dużo uwagi na profilaktykę ich powstawania.

4 Responses to “Czyraki nosa i wargi górnej”

 1. Kazimierz Marek says:

  Zrobił mi sie czyrak w nosie. Lekarz laryngolog powiedział, że jest to róża nosa. Przepisał mi antybiotyk LINCOCIN – zastrzyki 10 szt. które mam brać 2 x dziennie. Czy to wystarczy? Mam podwyższoną temperaturę – 38 stopni C, ale nic nie dostałem na jej zbicie. Czy można zażyć aspirynę? Dodatkowo lekarz mi przepisał Hydrocortisonum AFP 15g i Atecortin 5 ml. Bardzo proszę o odpowiedź.

 2. kasia wesolowska says:

  PROSZE O RADE BO BARDZO CZESTO ROBIA MI SIE CZYRAKI TERAZ MAM W NOSIE CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC CZY MUSZE ZROBIC JAKIES BADANIA

 3. kamil says:

  Natychmiast należy pójść do lekarza.Jeżeli czyrak jest na ciele to na bank skierowanie do chirurga.Antybiotyki pomagają,ale tylko na jakiś czas.Jężeli się skończą leki to wydaje się wszystko idealnie,ale krew jest zainfekowana i antybiotyki trzeba ciągle brać;/ Miałem już kilka i co dziwne ciagle w tych samych miejscach,nawet po pęknięciu albo chirurgicznym cięciu

 4. kamil says:

  A i codziennie kąpiel i czyste ciuchy.Wszystkie muszą być wyparzone.Bo krew albo coś w tym stylku moze zostac na włóknie co będzie prowadziło do kolejnych czyraków.NIE MOZE NIKT CHODZIC W TYCH CIUCHACH PO TOBIE!!!!OSTRZEGAM!Ponoć też nie dobór witaminy B6!

Zadaj nam pytanie

You must be logged in to post a comment.